SEB aicina pievienoties tiešsaistes pasākumam “Vai jūs arī ticat mītiem, kuri traucē vairot naudu?”

28. jūnijs, 2021

Apmēram puse iedzīvotāju katrā no Baltijas valstīm neveic nekādas investīcijas. Savukārt, izvēloties, kur ieguldīt naudu, igauņi dod priekšroku nekustamajam īpašumam, latvieši – privātajiem pensiju fondiem, bet lietuvieši vienādi iegulda gan nekustamajā īpašumā, gan pensiju fondos, gan uzkrājošā apdrošināšanā, secināts SEB bankas veiktajā aptaujā *.

No tiem Latvijas iedzīvotajiem, kuri neveic investīcijas, 12% plāno sākt to darīt tuvāko 12 mēnešu laikā, savukārt vēl 65% pagaidām investīcijas nepilno, bet viņiem tas šķiet interesanti, tāpēc viņi mēģina uzzināt vairāk par dažādām iespējām.

Aptaujā arī noskaidrots, kādas ir iedzīvotāju lielākās bažas, kas neļauj kļūt par investoriem. Par bailēm, mītiem un iespējām runāsim tiešsaistes pasākumā “Vai jūs arī ticat mītiem, kuri traucē vairot naudu?

Pasākuma laikā SEB bankas Finanšu tirgus pārvaldes vadītājs Andris Lāriņš atbildēs uz jautājumiem, ko darīt, ja:

–           jums šķiet, ka jums nav līdzekļu, ko ieguldīt,

–           jūs biedē iespējamie zaudējumi,

–           jums šķiet, ka jums nav zināšanu par investēšanas principiem,

–           jums nav laika sekot līdzi notikumiem finanšu tirgos,

–           jūs nezināt, kad ir īstais laiks kaut ko pirkt vai pārdot.

Aicinām pievienoties tiešsaistes pasākumam 29. jūnijā plkst. 11.00 un uzdot interesējošos jautājumus.

https://www.facebook.com/events/2930200810586836

SEB banka atgādina, ka naudas līdzekļu ieguldīšana finanšu instrumentos ir saistīta ar risku. Vairāk par ieguldījumu fondiem un ar tiem saistītajiem riskiem var uzzināt SEB bankas mājaslapā. Iesakām rūpīgi izlasīt saistošos noteikumus un, ja nepieciešams, konsultēties ar bankas darbiniekiem.

*Iedzīvotāju aptauju Baltijā pēc SEB bankas pasūtījuma šā gada martā veica uzņēmums Norstat. Tajā piedalījās 3002 respondenti vecumā no 18 līdz 74 gadiem.