Sākusies trešā FINANŠU IZGLĪTĪBAS NEDĒĻA Latvijā

9. marts, 2015

Turpinot tradīciju, finanšu pratības partneri jau trešo gadu Latvijā laikā no 9. līdz 15. martam rīko FINANŠU IZGLĪTIBAS NEDĒĻU (FIN 2015). Šajā nedēļā visi, kas ieinteresēti finanšu pratības veicināšanā Latvijā gan skolās, gan pieaugušo vidū, piedāvās dažādus pasākumus papildus savām ikdienas aktivitātēm – vieslekcijas, konkursus, publiskās lekcijas ikvienam interesantam – šogad arī vairākās reģionu bibliotēkās, jaunus mācību materiālus internetā un testus zināšanu pārbaudei.

Videorelīze ar finanšu ministra Jāņa Reira, FKTK priekšsēdētāja Kristapa Zakuļa un Banku augstskolas prorektores Līgas Peisenieces uzrunu pieejama šeit: https://www.youtube.com/watch?v=OxrSuZZYNYw

FIN 2015 notiek vienlaikus ar 4. Child and Youth  Finance International  rīkoto Global Money Week http://globalmoneyweek.org/Information/2015-calendar.html un pirmo Eiropas finanšu nedēļu (European Money Week), ko savukārt organizē Eiropas Banku federācija http://www.europeanmoneyweek.eu/latest/latvia/

Pirmo Eiropas finanšu nedēļu šodien Briselē atklāj Latvijas kā ES prezidējošās valsts finanšu ministrs Jānis Reirs:
“Mūsu valsts pēdējos gados ir augusi finanšu pratībā. Tiek veidots arvien stabilāks budžets, tādējādi veicinot prognozējamāku rītdienu ikvienam iedzīvotājam. Bez pārtikušām un finansiāli drošām mājsaimniecībām nevar būt iedomājama Latvijas izaugsme. Taču finanšu pratība ir svarīga arī individuālā līmenī, lai pilnvērtīgi iekļautos mūsdienu mainīgajā un straujajā pasaulē. Turpmāk ikvienam dzīves gaitā nāksies to pilnveidot, lai gūtu panākumus arī privāto finanšu jomā.”

Latvijas FIN 2015 partneri šogad ir vienojušies par devīzi – “Krāj zināšanas! Krāj gudri!”. Lai finanšu pratības nepieciešamību ikviena cilvēka dzīvē aktualizētu arī publiskajā telpā, Rīgā Rātslaukumā, sākot ar 10. martu, būs novietots vides objekts, kurš aicinās ikvienu aizdomāties un dalīties ar citiem būtiskās atziņās par naudas lomu savā dzīvē, par uzkrājumu veidošanas paradumiem.

FKTK priekšsēdētājs Kristaps Zakulis: “Trešajā finanšu izglītības nedēļā ikviens – gan liels, gan mazs tiek uzrunāts, lai dalītos savās atziņās par naudas lomu dzīvē, par tās uzkrāšanas paradumiem un privāto finanšu stabilitāti, tāpēc aicinu – “Krājam zināšanas, krājam gudri!” Nodosim savu pieredzi viens otram un vairosim viens otra finanšu pratību. Nāciet ciemos gan partneru mājas lapās, gan uz Rātslaukumu pie mūsu kopīgās krājkases Gudrītes, lai atstātu savu padomu!”
Ar FIN 2015 pasākumu kalendāru ikviens interesents var iepazīties FKTK mājas lapā: http://www.fktk.lv un arī jaunajā finanšu pratības partneru interneta kopvietnē: www.finansunedela.lv

FIN 2015 partneri ir FKTK, Valsts izglītības satura centrs, Finanšu ministrija, Latvijas Banka, Banku augstskola, Patērētāju tiesību aizsardzības centrs, Latvijas Komercbanku asociācija un komercbankas, Latvijas apdrošinātāju asociācija un apdrošināšanas sabiedrības, Junior Achievement Latvia un Bērnu sociālās un finanšu izglītības biedrība.