Pirmās FINANŠU IZGLĪTĪBAS NEDĒĻAS pasākumi ir sasnieguši mērķauditorijas

25. marts, 2013

No 18. – 22. martam Latvijā veiksmīgi norisinājusies pirmā FINANŠU IZGLĪTĪBAS NEDĒĻA, kuras laikā tika nolasītas 40 lekcijas, notika divi semināri skolotājiem, tika prezentēti trīs pētījumu rezultāti un interneta aktivitātēs iesaistījušies kopumā vairāk nekā 5 000 interesentu. Valsts izglītības satura centrs (turpmāk – VISC) organizēja 8. klasēm diagnosticējošo darbu ekonomiskajā izglītībā, šī darba izpildē iesaistījās vairāk nekā 400 Latvijas skolas. Par diagnostikas rezultātiem tiks informēta arī sabiedrība.

FINANŠU IZGLĪTĪBAS NEDĒĻAS 2013 laikā sadarbības partneri pamatā skolēnu un jauniešu auditorijās piedāvāja dažādas aktivitātes. FINANŠU IZGLĪTĪBAS NEDĒĻAS 2013 pirmajā dienā tika publiskots VIRTUĀLO AKTIVITĀŠU SARAKSTS, mudinot gan bērnus un jauniešus, gan pieaugušos ar testu un uzdevumu palīdzību noskaidrot finanšu zināšanu līmeni un papildināt to ar sarakstā piedāvātajiem uzziņas materiāliem. Uz sarakstu: http://ej.uz/v6fx

Rezultāti liecina, ka FKTK interneta vietnes (mājas lapu un vortālu KLIENTU SKOLA) apmeklējuši par 30% interesentu vairāk nekā ierasts – kopā bijuši 2187 unikālie apmeklējumi. Latvijas Bankas NAUDAS SKOLĀ viesojušies ap 2050 interesentu. Interese novērota arī par zināšanu pārbaudes rīkiem, piemēram, SEB bankas “Finanšu guru” testu aizpildījuši 350 jauniešu, savukārt Swedbank Privātpersonu finanšu institūta testu par algas aprēķina kārtību ir aizpildījuši 195 interesenti. Divtik vairāk nekā parasti – 146 viesi bijuši Patērētāju tiesību aizsardzības centra (turpmāk – PTAC) mājas lapas sadaļā, kas informē par riskiem finanšu pakalpojumu jomā.

FINANŠU IZGLĪTĪBAS NEDĒĻAS 2013 ietvaros pirmo reizi FKTK vadības pārstāvji viesojās ar lekcijām savās dzimtajās skolās Liepājā, Rīgā un Limbažos. Vairāk nekā 26 citās skolās gan Rīgā, gan Latvijas reģionos SEB bankas un Swedbank lektori jauniešus iepazīstināja ar finanšu lietpratības pamatjautājumiem un banku darbību ikdienā. Nordea Bankas finanšu treneri nodrošināja interaktīvu lekciju pašā bankā par to, kā gudri pārvaldīt savas finanses.

Banku augstskolas seminārā, kuru vadīja BA docents Dainis Kriķis “Finanšu pratības attīstīšana vidusskolā matemātikas stundās” piedalījās 35 skolotāji, savukārt 12 pedagogi tika iepazīstināti ar finanšu izglītības aktualitātēm FKTK vadības vizītē Liepājā.

FINANŠU IZGLĪTĪBAS NEDĒĻAS 2013 pasākumus īstenoja FKTK, VISC, Latvijas Banka, Banku augstskola, PTAC, Junior Achievement Young Enterprise Latvia, Latvijas Komercbanku asociācija, kā arī komercbankas, kuras iesaistījušās finanšu izglītības aktivitāšu izstrādē un veicināšanā. FINANŠU IZGLĪTĪBAS NEDĒĻA 2013 tika rīkota saistībā ar starptautiskās kustības finanšu pratības veicināšanā Child and Youth Finance International ikgadējo bērnu un jauniešu finanšu nedēļu.