Piektā FINANŠU IZGLĪTĪBAS NEDĒĻA sasniegusi lielu skaitu interesentu

5. aprīlis, 2017

FINANŠU IZGLĪTĪBAS NEDĒĻAS 2017 (FIN2017) laikā iedzīvotāju finanšu pratības veicināšanai īstenotas daudzveidīgas aktivitātes – Iedvesmas lekcijas ar finanšu ekspertiem un uzņēmējiem, reģionālo ekspertu diskusijas pašvaldībās, izglītojoši semināri par dažādiem finanšu aspektiem, skolēnu finanšu pratības olimpiāde, vieslekcijas skolās un augstskolās un vizītes pie tirgus dalībniekiem, kurām bijis liels interesentu skaits.

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) kopā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku nodrošināja trīs Iedvesmas lekcijas Rīgā ikvienam interesentam, kuras apmeklēja 118 viesi, lai uzzinātu ko jaunu par tematiem – kā veidot savu finansiālo brīvību un gudri ieguldīt brīvos līdzekļus, kā vadīt savu uzņēmumu sarežģītā ekonomiskā situācijā un kas jāzina par nākotnes darba tirgu un finanšu avotiem. Savukārt reģionālajās vizītēs Cēsīs un Kuldīgā, kuru laikā abās pilsētās notika pasākumi dažādām mērķauditorijām akcija “Gudrītes revīzija!” sasniedza ap 200 – 250 interesentu katrā pilsētā.

FKTK pārstāve Ieva Upleja: “Novadu ekspertu diskusiju dalībnieki bija vienisprātis, ka zināšanas par finansēm var sniegt finansiālo drošību, tomēr daļā iedzīvotāju ir redzams motivācijas trūkums pilnveidot finanšu pratības kompetenci. Meklējām iespējas kā pašvaldība, vietējās nevalstiskās organizācijas var līdzēt šajā lietā. Šīs FIN 2017 laikā klajā laistais pamata kompetenču standarts finanšu pratībā pieaugušajiem ir devis mums skaidrību par šīs izglītošanās saturu. Tagad jārod jaunas iespējas, kā pieaugušajiem sniegt nepieciešamo izglītību par finansēm tiem ērtākajā veidā. Neviens vairs nestrīdas pretī, kad sakām, ka finanšu pratība ir kompetence, kas jāattīsta visu dzīvi. Mūsu talismans krājkase Gudrīte pievienojas cēsinieka padomam, kurš sniedza savu padomu, ka finanšu pratības pamatā ir ieteikums: “Mācīties, būt gudram!”.

FIN 2017 koncepcija bija balstīta aicinājumā ikvienam pārskatīt savas finanšu lietas, lai saprastu, kas būtu maināms, kas papildināms vai no kādiem ieradumiem turpmāk būtu jāatsakās efektīvākai saimniekošanai. FIN 2017 vides objekts krājkase Gudrīte Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, Kuldīgas un Cēsu ielās tikās ar iedzīvotājiem un noskaidroja viņu finanšu pratības un revīzijas ieteikumus.  FKTK kopā ar partneriem no 24. marta līdz 2. aprīlim jau piekto gadu rīkoja FINANŠU IZGLĪTĪBAS NEDĒĻU Latvijā vienlaikus ar 6. Globālo naudas nedēļu (Global Money Week) un 3. Eiropas finanšu nedēļu.

Katru gadu finanšu pratības partneru pulks arvien paplašinās, šogad partneri bija – FKTK, Banku augstskola, Latvijas Nacionālā bibliotēka, Ekonomikas ministrija un Patērētāju tiesību aizsardzības centrs, Finanšu ministrija, Fiskālās disciplīnas padome, Latvijas Banka, Labklājības ministrija un Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra, Valsts izglītības satura centrs, Rīgas Tehniskā universitāte, Latvijas Lauksaimniecības universitāte, Ekonomikas un kultūras augstskola, fondu birža Nasdaq Riga, Junior Achievement Latvia, Latvijas Komercbanku asociācija un komercbankas – Swedbank, SEB banka, DNB banka un Nordea banka, Latvijas Apdrošinātāju asociācija, Latvijas aktuāru asociācija u.c.