Notiks diskusija par pensijas uzkrājuma veidošanu jau no pirmās algas

2. decembris, 2021

Lai pievērstu jauniešu uzmanību nepieciešamībai veidot pensijas uzkrājumu iespējami agrākā vecumā, Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK), organizācijas Global Shapers FinLit sadaļa un Finanšu nozares asociācija (FNA) 3. decembrī plkst. 11.00 rīko diskusiju “Mana pensija jau no pirmās algas”.

Diskusijā tiks apspriesta pensiju drošība, pieejamība, demogrāfijas ietekme uz pensijas apmēru, kā arī sabiedrības attieksme pret uzkrājumu veidošanu nākotnei. Pasākumā piedalīsies FKTK Apdrošināšanas un pensiju uzraudzības departamenta direktore Evija Dundure, Luminor Pensiju produktu vadītāja Anželika Dobrovoļska un jaunieši Harijs Kalniņš un Dāvis Golds. Diskusiju vadīs Global Shapers FinLit sadaļas pārstāvis Tits Gulbis.

Pasākuma tiešraide 3. decembrī plkst. 11:00 būs pieejama finanšu pratības Facebook lapā “Naudasprasme”: https://www.facebook.com/Naudasprasme.

Diskusija notiks Eiropas pensionēšanās nedēļas Latvijā “Rūpes par nākotni jau no pirmās algas” ietvaros, kuras aktivitātēm apvienojušās Latvijas Apdrošinātāju asociācija, FKTK, FNA, organizācijas Global Shapers FinLit sadaļa un Latvijas Banka. Eiropas Pensionēšanās nedēļa 2021 ir jauna Eiropas Savienības līmeņa iniciatīva ar mērķi stiprināt pensiju sistēmas nākotni Eiropā un palielināt iedzīvotāju izpratni par nepieciešamību veidot uzkrājumus pensijai, un tā šogad notiek pirmo reizi.

Turpmākai informācijai:

FKTK Komunikācijas un finanšu pratības daļas

vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste

Aija Brikše

tālr.: 67774807

e-pasts: aija.brikse@fktk.lv