FKTK aicina sākumskolas skolēnus piedalīties radošajā konkursā

1. marts, 2021

Lai veicinātu bērnu interesi un izpratni par naudu un uzkrājumiem, Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) aicina sākumskolas skolēnus piedalīties radošo darbu konkursā “Mana naudas prasme – es krāju, man sanāk!”.

Konkursu FKTK rīko ar mērķi mudināt vecākus ar bērniem pārrunāt jautājumus, kas saistīti ar naudu, naudas vērtību, nepieciešamību veidot pirmos uzkrājumus, lai iegādātos kāroto, tādējādi kopīgi soli pa solim apgūstot naudas prasmi.

Lai piedalītos konkursā, līdz 15. martam aicinām sagatavot un iesniegt radošo darbu (zīmējumu, kolāžu vai stāstu) par vienu no šīm tēmām:

  • Es krāju – man sanāk!
  • Mans sapnis, kuram vēlos sakrāt.
  • Mani padomi pieaugušajiem, kā sakrāt naudu.

Radošā konkursa labāko darbu autori balvas saņems ikgadējās finanšu pratības nedēļas laikā no 22. līdz 28. martam. Konkursa noteikumi un plašāka informācija ir pieejama tīmekļvietnē Finasupratiba.lv: http://www.finansupratiba.lv/wp-content/uploads/2021/02/Radosais_konkurss_Naudasprasme_26022021.pdf. Darbus iespējams iesniegt līdz 15. martam šeit: https://forms.gle/8oYVf9BGr5GXuWnD6.

Viens no FKTK uzdevumiem ir veicināt Latvijas iedzīvotāju finanšu pratību, un tieši sākumskolas laikā veidotā izpratne ir nozīmīgs pamats sekmīgai naudas prasmes attīstīšanai nākotnē. FKTK aicina ģimenes runāt par personīgo finanšu jautājumiem ne tikai konkursa kontekstā, bet arī ikdienā un iesaistīt bērnus naudas jautājumu apspriešanā no iespējami agrāka vecuma. Tas būs pirmais solis, lai vēlāk bērni veiksmīgāk un atbildīgāk mācētu plānot un vadīt savas finanses, kā arī pilnvērtīgi un gudri lietot finanšu pakalpojumus.

Turpmākai informācijai:

FKTK Komunikācijas un finanšu pratības daļas
vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste,
Finanšu pratības stratēģijas darba grupas vadītāja
Aija Brikše
tālr.: 67774807
e-pasts: aija.brikse@fktk.lv