Atklāta FINANŠU IZGLĪTĪBAS NEDĒĻA 2014

10. marts, 2014

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (turpmāk – FKTK) sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru, Banku augstskolu, Patērētāju tiesību aizsardzības centru, Latvijas Komercbanku asociāciju, kā arī citiem partneriem šodien otro reizi Latvijā atklāja FINANŠU IZGLĪTĪBAS NEDĒĻU 2014, kas notiek saskanīgi ar Child and Youth Finance International rīkoto Global Money Week no 10. līdz 14. martam.

Šajā gadā nedēļas pasākumu devīze ir “Atrodi un piepildi savu finanšu mērķi!”, aicinot ikvienu Latvijas iedzīvotāju aizdomāties par privātajiem finanšu mērķiem un iespējām tos sasniegt. FKTK šodien ir publiskojusi testu, kas dod iespēju rast atbildi uz jautājumu – Cik stipra ir Tava finanšu mērķtiecība? Šodien publiskoti SKDS jaunākās iedzīvotāju socioloģiskās aptaujas rezultāti par privātajiem finanšu mērķiem un attieksmi pret to plānošanu.

FKTK priekšsēdētājs Kristaps Zakulis, iepazīstinot ar sabiedriskās domas pētījuma rezultātiem par iedzīvotāju attieksmi pret privātajiem finanšu mērķiem un to plānošanu, uzsvēra, ka: “Finanšu mērķtiecības ziņā mums ir daudz darāmā gan attieksmes veidošanā, gan mērķu sasniegšanas iemaņās. Izvērtējot pētījumu par Latvijas iedzīvotāju attieksmi pret privātajiem finanšu mērķiem, kas veikts februārī, secinājām – ja jautājums ir vispārīgs, tad esam lielāki optimisti un finansiāli mērķtiecīgāki nekā individuālā līmenī praksē. Apgalvojumam, ka ikvienam ir nepieciešams skaidri zināt savus finanšu mērķus un plānot to sasniegšanu, piekrīt vien 35% iedzīvotāju.”

Ar pētījuma rezultātiem ikviens var iepazīties FKTK mājas lapā:
http://www.fktk.lv/lv/publikacijas/finansu_izglitibas_nedela/2014/2014-03-04_petijumi/

Pārējās nedēļas dienās galvenās aktivitātes iecerētas ekonomikas un sociālo zinību skolotāju profesionālajai pilnveidei, partneriem rīkojot pieredzes apmaiņas seminārus Latvijas reģionos, šoreiz Rīgas un Pierīgas, Cēsu, Tukuma un Daugavpils novados. Semināros FKTK, Banku augstskolas, Latvijas Bankas, Komercbanku asociācijas un Bērnu sociālās un finanšu izglītības biedrības eksperti stāstīs par to, kā interesanti un interaktīvi runāt par nopietno – finansēm un personisko finanšu mērķu definēšanu, kā arī sniegs ieskatu jaunos metodiskajos materiālos finanšu un sociālo prasmju attīstīšanai. Ar semināru programmu iespējams iepazīties šeit: http://www.fktk.lv/lv/publikacijas/finansu_izglitibas_nedela/2014/2014-03-04_noderigi_materiali/

Nedēļas laikā tiks turpināta arī partneru iedibinātā tradīcija par vieslekcijām dažādās mācību iestādēs – šodien, 10. martā notiks FKTK Uzraudzības departamenta direktores Jeļenas Ļebedevas lekcija Banku augtskolas studentiem, bet novadu skolās viesosies komercbanku eksperti. Ar FINANŠU IZGLĪTĪBAS NEDĒĻAS 2014 pasākumu kalendāru var iepazīties FKTK mājas lapā īpaši šai aktivitātei izveidotā sadaļā: http://www.fktk.lv/lv/publikacijas/finansu_izglitibas_nedela/2014/fin14/